Videó: Különbség a rögbi és az amerikai futball között

Videó: Kipróbáltam az összes zero waste sampont, hogy nektek már ne kelljen 2024, Július
Anonim

Rögbi vs amerikaifutball

Könnyű azt mondani, hogy a rögbi és az amerikai futball hasonló játékok, mivel azonos eredetük van, de van egy éles különbség a kettő között, amelyet nem lehet figyelmen kívül hagyni. Első pillantásra azt is gondolhatta volna, hogy a rögbi és az amerikai futball ugyanaz a játék. Ez azonban nem így van. Ezért ahhoz, hogy megértsük a rögbi és az amerikai futball közötti különbséget, először általános képet kell alkotnunk a két meccsről, majd összehasonlítani kell a kettőt, hogy meglássuk a különbségeket. Ezért ez a cikk bemutatja az egyes játékok definícióit és a kettő közötti különbségeket; Rögbi és amerikai futball.

Mi az a rögbi?

Rugby, amelyet széles körben játszanak szerte a világon Európában, Ausztráliában, Afrikában és még Ázsiában is, nagyon fizikai játék. Olyan játéknak nevezhetjük, amelyhez a futball, a kosárlabda és az amerikai futball készségei szükségesek. A rögbijátékosoknak addig kell futniuk a pályán, amíg gólt nem tudnak szerezni a másik csapat kapujába. Hatékonyan kell passzolniuk a labdát. Emellett néha szereléseket is kell végezniük, mint az amerikai futballban, hogy megszerezzék a labdát az ellenféltől. A rögbi meccseken gólszerzéshez a játékosoknak el kell venniük a labdát, és le kell tenniük a labdát az ellenkező csapat érintési vonalára. Ezt próbaként ismerik. Ellenkező esetben a játékos a kapufák között rúghatja a labdát.

Mi az amerikai futball?

Az amerikai futball jelentős és nagyon népszerű játék az Egyesült Államokban. Csak az Egyesült Államokban játsszák. Ez is egy nagyon versenyképes játék, amely sok fizikai erőt igényel. Ahhoz, hogy egy amerikai futball meccsen gólt tudjon szerezni, a játékosnak el kell vinnie a labdát az ellenfél érintési vonalán túlra. Ezt touchdownnak nevezik. A játékos a kapufák közé is rúghatja. Ez az úgynevezett Field Goal.

amerikai foci

Mi a különbség a rögbi és az amerikai futball között?

Most, hogy van egy általános elképzelésünk a két játékról, lássuk ezeket a különbségeket.

• Az amerikai futballt úgy hívják, hogy főleg az Egyesült Államokban játsszák, míg a rögbit Európa-szerte, Ausztráliában és Afrikában, sőt Ázsiában is játsszák.

• Míg az amerikai futballban a játékosok sok nehéz védőfelszerelést viselnek, a rögbiben csak szerény párnázás megengedett a fejen és a vállakon.

• Az amerikai futballban a korlátlan csere megengedett, míg a rögbiben legfeljebb 7 csere megengedett.

• Egy csapat 11 játékosból áll az amerikai futballban, míg a rögbiben 15 játékos alkot egy csapatot.

• Az amerikai futballban egy játékvezető és 3-6 másik játékvezető van, míg a rögbiben 3 játékvezető és egy videóbíró.

• Bár mindkét meccsen az a cél, hogy a labdát az ellenfél kapuja mellett vigyék el, ezt az amerikai futballban touchdownnak, a rögbiben try-nek hívják.

• Az amerikai futballban a pálya mérete 109,7 x 48,8 méter, míg a rögbiben 100 x 70 méter.

• Az amerikai futballban négy 15 perces játékidő van két negyed után, míg a rögbiben két 40 perces félidő van.

• Az amerikai futball elsőszámú bajnokságát National Football League-nek (NFL) hívják, a rögbiben pedig két nagy bajnokság van: Rugby League és Rugby Union.

• A gömb alakú labda mérete is eltérő a két sportágban. Az amerikai futball körülbelül 28 cm hosszú és körülbelül 56 cm kerületű a közepén. A rögbilabda körülbelül 27 cm hosszú és 60 cm kerületű a legszélesebb pontján.